Contact

EN
UNIMOT News PIERWSZE TRANSAKCJE TRADINGOWE UNIMOT NA MORZU I PRZYSPIESZENIE ROZWOJU SIECI AVIA

PIERWSZE TRANSAKCJE TRADINGOWE UNIMOT NA MORZU I PRZYSPIESZENIE ROZWOJU SIECI AVIA

22.05.2018

UNIMOT przeprowadził pierwsze transakcje w ramach morskiego obrotu paliwami. Dodatkowo, Spółka zapowiada intensyfikację rozwoju sieci AVIA w Polsce.

W połowie maja br. UNIMOT rozpoczął międzynarodowy trading paliwami płynnymi. Spółka dokonała ważnej transakcji tradingowej na produktach paliwowych. Był to zakup ok. 30 tys. ton benzyny, której odbiorcą był jeden z największych koncernów paliwowo-chemicznych.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej prestiżowej transakcji– komentuje Robert Brzozowski, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor ds. Handlowych UNIMOT S.A. – Sprzedaż produktu dla jednego z największych koncernów paliwowych to duża nobilitacja, a tym samym zapowiedź bardzo ważnego etapu w rozwoju naszej działalności. Wykorzystując nasze długoletnie doświadczenie, jak również szerokie kontakty biznesowe w branży, mamy zamiar rozwijać swój potencjał także w kierunku międzynarodowego tradingu paliwami.

W tym samym czasie UNIMOT zintensyfikował działania w sektorze detalicznej sprzedaży paliw. Spółka zawarła kilka nowych umów z właścicielami stacji paliw, czego efektem będzie podwojenie w stosunku do 2017 r. liczby stacji paliw pod marką AVIA już do końca czerwca br.

– Nasze biuro ds. pozyskiwania stacji paliw pracuje bardzo intensywnie, co przekłada się na podpisanie kolejnych umów franczyzowych – wyjaśnia Maciej Szozda, Prezes UNIMOT S.A. – W najbliższym czasie planujemy uruchomić  kolejne stacje paliw, aby na koniec pierwszego półrocza sieć liczyła 30 stacji AVIA w Polsce.

Przypomnijmy, że UNIMOT buduje franczyzową sieć stacji paliw pod marką AVIA od 2017 r. Obecnie sieć liczy 22 placówki, w tym 3 własne.

See  also

Estimated financial results of Unimot S.A. for the second quarter of 2024
UNIMOT has opened its first automatic AVIA Truck station
AVIA GO: launch of the mobile app for the AVIA fuel station network in Poland